Tilavaraukset

Lieto-opiston tilojen vakiovuorot

Lieto-opiston sali, syksy 2018

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
Varhais-kasvatus 8-14 VK 8-14 VK 8-14 VK 8-15 VK 8-13
Asahi 15:30-16:30 Jooga 14:00-15:30 Muskarit 16:45-17:45 Seniori-tanssi
13-15
14.9.-
Elävän mallin piirustus 14:00-16:30
Sirkus 15:45-18:00 Pojat tanssi 17:45-18:00 Lastentanssit 16:45-19:00
Liedon laulu 
18:30-20:15
Mieskuoro 18:15-19:45 Gospellattarit 18:15-19:15
Naisten piiri
19.20-20.50
12.9-10.10.
Itämainen tanssi
19:15-20:15


Lieto-opiston luokka 1, syksy 2018
maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
Suomi
10:00-11:30
Juttu-tupa
9:30-12:00
Suomi 10.00-11:30
Buenos dias
14:15-15:45
Afternoon English
14-15:30

Matkailu-
englanti
15:00-16:30
 
Con ánimo 17-18:30 Destinat. 3 
17:00-18:30
Destinat. 4 17-18:30 Thursday
 17-18:30
Viro 17:30-19:00
Build up English
19-20:30
Espanja 2 18:45-20:15 Englantia rauhassa 18:40-20:10 Let's learn 18:40-20:10


Lieto-opiston luokka 2, syksy 2018

maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
Pitsinnypläys
9:30-12:00
Tutustu läppäriisi
9:00-11:30
Italiaa edist.
17:00-18:30

Kuvakirja
Älykännykkä
12:30-15:00
Espanjan alkeet
14:15-15:45
Italia 2
18:40-20:10
Kreikka
17:30-19:00
Posliinimaal.
17.30-20:00
Posliinimaal.
17:30-20:00

 


Lieto-opiston taidetilat, syksy 2018
maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai lauantai sunnuntai
Kuvataidep.
10.00-12.30
Keramiikkap.
12.00-15.15
Kuvanveisto
9.30-12.45
Rakukurssi
12.00-14.30
TPO
16.00-17.30
TPO
16.00-17.30
TPO
16.00-17.30
TPO
16.00-17.30
TPO
16.00-17.30
Keramiikkap.
13.15-15.45
TPO
16.00-17.30
Maalauspiiri
18.00-20.30
TPO
18.00-19.30
Muotokuva
18.00-21.15
19.9.-24.10.
Keramiikkap.
18.00-20.30
TPO
18.00-19.30
Taideryhmä
18.00-20.30


Jokilaakson koulun luokat, syksy 2018
maanantai tiistai keskiviikko torstai perjantai
Harmonikka
Liimatta
14.30-20.45
lk 151
Kitara
Kauppinen
14.30-18.00
musiikkiluokka
Piano
Länne
15.00-
musiikkiluokka
Hopeatyö
Vuorinen
17.30-20.45
teknisen työn tila
Lasten teatteri
Koistinen
16-17.30
liikuntasali
Taitajaksi
Säilä
15.00-17.30
tietokoneluokka
Saksan ryhmät
Mattila
17.15-20.30
lk 214
Luova valokuvaus

18.15-20.45
tietokoneluokka
Kraaman ryhmät
17.00-20.00
liikuntasali
Thursday Group

17.30-19.00
lk 218
Painonhalllinta
Säilä
18.00-19.30
lk 213
Mindfulness
Säilä
18.00-20.30
LIMU
Discussion
Keith
19.00-20.00
lk 214
Kitaranrakennus
Kauppinen
18.00-20.30
teknisen työn lk
Puutyöpiiri
Nyholm
18.00-20.30
teknisen työn tila
Miesten liikunta
Heikkilä
20.00-21.30
liikuntasali